قبرستان دستگاه برگزاری انتخابات ستاد انتخابات

قبرستان: دستگاه برگزاری انتخابات ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 96 حوزه های اجرایی فرماندار قوچان

گت بلاگز وب‌گردی عکس ، سود میلیاردی آمریکایی‌ها از حمله هوایی به موصل+ منتظر قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری با ۷ شرکت آمریکایی باشید

پشت پرده تخریب گسترده موصل که عمدتا با حملات هوایی ائتلاف آمریکایی شکل گرفت؛ قراردادهایی هست، که دولت آمریکا جهت آن حساب ویژه‌ای باز کرده است.

عکس ، سود میلیاردی آمریکایی‌ها از حمله هوایی به موصل+ منتظر قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری با ۷ شرکت آمریکایی باشید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، هم‌زمان با آزادسازی کامل شهر موصل رسانه‌های عربی منطقه به بررسی پیامدها و تحولات ناشی از این اتفاق راهبردی در معادلات نظامی عراق و منطقه پرداخته و ابعاد متفاوت آن از جمله شکست سیاست‌های آمریکا در نتیجه آزادسازی موصل و اهمیت راهبردی این اتفاق در ترسیم وجهه آینده منطقه را بررسی کردند.

پروژه خاص آمریکا جهت مرحله پسا داعش در موصل

پایگاه خبری شبکه المیادین در این رابطه نوشت که هم‌زمان با فروکش کردن دامنه درگیری‌های موصل حجم ویرانی‌های به وجود آمده در زیرساخت‌های این کشور به خاص مناطق متفاوت موصل خود را نشان داد. مشخص است که این تخریب گسترده به وجود آمده در شهر نشان دهنده عملیات نظامی و به خاص حملات هوایی است که به صورت اساسی از سوی آمریکا تحت پوشش ائتلاف بین‌المللی ضد داعش صورت گرفت و نشانه از آن ایجاد تخریب گسترده و ویران کردن کامل موصل بود تا این کشور بتواند معامله هایی را در جهت بازسازی آن جهت هفت شرکت آمریکایی که به زودی از آن ها مطالبی در رابطه با قراردادهای ۲۲ میلیارد دلاری خواهیم شنید، فراهم نماید. اینها علاوه بر قراردادهای نفتی است که شرکت‌های فرانسوی و انگلیسی و ترکی به آن دست پیدا خواهند کرد. اگر بخواهیم از نحوه پرداخت بدهی‌های امروز عراق که بالغ بر ۱۲۰ میلیارد دلار هست، جویا شویم، متوجه می‌شویم که نفت و گاز منطقه الانبار به صورت کامل تحت سلطه آمریکایی‌ها قرار دارد، علاوه بر اینکه آمریکایی‌ها در حال حاضر تلاش دارند تمامی این منطقه را تحت کنترل خود بگیرند.

عکس ، سود میلیاردی آمریکایی‌ها از حمله هوایی به موصل+ منتظر قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری با ۷ شرکت آمریکایی باشید

نتیجه دیگری که آمریکا از طریق شرکت‌های بازسازی خود در عراق به آن دست پیدا می‌کند ، این است که حفاظت از این شرکت‌ها باید در اختیار نیروهای آمریکایی مستقر در عراق باشد، به این ترتیب تعداد بیشتری از این نیروها از طریق این شرکت‌ها وارد عراق می‌شوند و به این ترتیب آنها مجوز قانونی جهت باقی نگه داشتن پایگاه‌های نظامی و اشغال عراق جهت طولانی مدت را خواهند داشت. جهت بررسی این تحولات می‌توان به اتفاقات موجود در منطقه القیاره واقع در جنوب موصل و توسعه پایگاه‌های نظامی آمریکا در این منطقه اشاره کرد.

پشت پرده تخریب گسترده موصل که عمدتا با حملات هوایی ائتلاف آمریکایی شکل گرفت؛ قراردادهایی هست، که دولت آمریکا جهت آن حساب ویژه‌ای باز کرده است.

از دیگر مواردی مهمی که در نتیجه این تحولات عاید آمریکا شده است هست، این است که این کشور از طریق تخریب موصل برنامه تجزیه جغرافیایی و مردم‌شناختی ساکنان آواره‌ این منطقه را دنبال می‌کند. آمریکایی‌ها انتقام جویی قدیمی و تازه با ساکنان شهرهای شمالی و غربی عراق و بعضی از شهرهای جنوبی دارند ، به همین علت آمریکا از طریق سامان‌دهی مجدد جغرافیایی و مردم ‌شناختی این طرح به بهانه پروژه‌های بازسازی و دیگر پرسشها به دنبال تحقق مجموعه از اهداف آینده خود در عراق است.

در مورد پروژه‌های خاص آمریکا جهت بازسازی موصل در دسترسی به این شهر بر اساس آنچه که از رسانه‌های آمریکایی به بیرون درز کرده ، به نظر می‌رسد که ترامپ در آینده‌ای نزدیک پروژه تازه خود در رابطه با عراق را اعلام کند که مهم‌ترین محورهای آن مشمول بر ” نفت در برابر بازسازی” است و آمریکائیها از طریق این معامله می توانند به صورت قانونی نفت عراق را تحت کنترل خود بگیرند. علاوه بر این که شرکت‌های آمریکایی نیز بر اساس بندهای توافق‌نامه بازی عراق در بخش های آزاد شده است از دست داعش فعالیت خواهند داشت، آن‌ هم بر اساس قیمت‌های توافقی میان دولت‌های عراق و آمریکا و در پی توافقی که بین دو طرف در این رابطه به امضا خواهد رسید.

این پروژه همچنین مشمول بر مداخله شرکت‌های آمریکایی با اهرم زور و فشار در عراق جهت بازسازی و توزیع فعالیت‌های کوچک و میانگین جهت شرکت‌های عربی و عراقی خواهد بود. بر اساس این پروژه همچنین به دولت‌هایی که در جنگ بر ضد داعش شرکت داشته‌اند ، اجازه استفاده از روند بازسازی عراق داده خواهد شد و پروژه‌های بزرگی در جهت توافق‌نامه بین آمریکا و این کشورها به آنها سپرده خواهد شد.

این پروژه حقوق شرکت‌های آمریکایی را از طریق تحویل دلارهای نفتی به آنها تضمین خواهد کرد و دولت آمریکا نیز سود خود را از این پروژه براساس چارچوب مورد توافق خواهد برد ، علاوه بر این که هزاران تن از آمریکایی‌ها مشمول بر کارشناسان و مدیران و مهندسان و متخصصان دیگر در این پروژه‌ها مشغول به کار خواهند شد.

عکس ، سود میلیاردی آمریکایی‌ها از حمله هوایی به موصل+ منتظر قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری با ۷ شرکت آمریکایی باشید

از مهم‌ترین بندهایی که این برنامه آن را دنبال می‌کند، و می‌تواند در جهت تقویت بودجه نظامی ارتش آمریکا بافایده باشد،‌ این است که نیروهای حاضر در اراضی عراق بعد از فعال کردن مجدد توافق‌نامه‌ استراتژیک بین بغداد و واشنگتن که در سال ۲۰۱۱ امضا شد، یا از طریق توافق‌نامه‌های تازه می تواند بدون مداخله در فعالیت شرکت‌ها از پروژه‌های بزرگ در این راستا حمایت کرده و به به شرکت‌های بازسازی عراق اجازه قرارداد با شرکت‌های امنیتی جهت حمایت از آنها را بدهد.

پشت پرده تخریب گسترده موصل که عمدتا با حملات هوایی ائتلاف آمریکایی شکل گرفت؛ قراردادهایی هست، که دولت آمریکا جهت آن حساب ویژه‌ای باز کرده است.

پروژه آمریکایی جهت آینده عراق اولویت بازسازی‌ها را به مناطقی خواهد داد که اخیراً از دست داعش پاک‌سازی شده است هست، علاوه بر اینها، مناطق بیابانی الانبار نیز در جهت اهداف نفتی آمریکا مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. آمریکایی‌ها در روند بازسازی عراق بر بخش مسکن و بیمارستان ها و هتل ها تمرکز خاص ای خواهند داشت.

در آخر باید گفت که عراق جهت بازگشت به دوره گذشته به حدود ۴۰۰ میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد، به خاص اینکه این کشور پول و منابع کافی و نفت جهت تأمین هزینه‌های بازسازی را در اختیار دارد. برنامه آمریکا تأکید دارد که دولت ترامپ با گروه‌های خارج از قانون به نحوی تعامل داشته باشد که هر جریانی که سلاح با خود حمل می‌کند را تروریست نامیده و آن را ناگزیر به نابودی کند. این پروژه و روند بازسازی عراق جهت نیروهای غربی تمامی منافع و رویکردهای آنها در رابطه با نفت و ثروت‌های موجود در شهرهای نشانه عراق را مشمول بر شده است و جهت این کشورها امکان دستیابی به بازارهای تازه و تحرک اقتصاد راکد آمریکا و غرب را فراهم می‌کند.

عکس ، سود میلیاردی آمریکایی‌ها از حمله هوایی به موصل+ منتظر قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری با ۷ شرکت آمریکایی باشید

نقش آزادسازی موصل در ترسیم موازنه‌های تازه منطقه‌ای

پایگاه خبری المیادین در مقاله دیگری در رابطه با آزاد سازی موصل می‌نویسد، آزادسازی موصل از دست داعش در ابعاد متفاوت نقاط بحرانی جهت دولت‌های ائتلاف واشنگتن تلقی می‌شود که جهت حمایت از نفوذ و منافع در این زمانه خود از رویکردهای تروریستی حمایت می‌کنند. این پیروزی در عین حال کفه معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی جهت توقف جنگ و فروپاشی در عراق و سوریه را به نفع مردم آن تکیه داده و آینده کشورها را به ساکنانش می‌سپارد.

با وجود تردید طولانی مدت غرب در امکان سرکوب و شکست داعش در عراق و سوریه و دیگر کشورها، موصل نیز با کمترین میزان تلفات ممکن از دست داعش آزاد شد. آزادسازی موصل نشان داد که شکست دادن تروریسم در منطقه در صورتی که راهکارهای همکاری مردمی در مقابله با گسترش تروریسم در منطقه در دسترش باشد، اقدامی قابل وصول هست. واقعیت این است که نخستین کارها در رابطه با شکست داعش در موصل در جریان آزادسازی حلب صورت گرفت که مبانی توسعه مبادلات منطقه‌ای در جهت سرکوب تروریسم با همکاری مردمی از میان دولت های متحد را توسعه بخشید.

در جریان بازپس‌گیری حلب در سال گذشته هیچ روزنامه مطرح بین‌المللی به تحولات این شهر بی‌تفاوت نبود. روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در این رابطه ادعاهایی را مبنی بر ارتکاب جنایت‌ها و کشتار گسترده در حلب مطرح کرد. واشنگتن پست نیز نسبت به آن چیزی که خطرات صدور مجوز جهت همکاری الحشد الشعبی در آزاد سازی موصل نامیده بود، هشدار داد و مدعی شد که باید جلوی کشتار فرقه ای مردم بر اساس ادعاهای ائتلاف واشنگتن گرفته شود. این در حالی بود که نیروهای الحشد الشعبی این ادعاها را ناکام گذاشته و دست کمک خود را به ساکنان این مناطق در جریان آزاد سازری موصل دراز کرده و امیدهای بسته شده است به تحریکات فرقه ای را ناامید کردند.

این مقاله در آخر تاکید کرد که خط بغداد- عمان در نظر آمریکایی ها خاستگاهی جهت تجزیه عراق و تلاش جهت منطقه ای خودمختار در الانبار است که ایجاد مثلث التنف در مرزهای سوریه و عراق و اردن بستر ساز آن هست. آمریکایی‌ها به این طریق می‌خواهند شریان ارتباط عراق و سوریه را نیز ببندند. البته ابو مهدی المهندس در این رابطه تأکید کرده است که مسیر بغداد- دمشق امن و باز خواهد بود و این مسیر خطی است که از تلعفر و الحویجه در عراق کشیده شده است و تا دیرالزور و صحرای سوریه ادامه پیدا می کند و معادلات منطقه ای و بین المللی و رویکرد آینده منطقه را ترسیم خواهد کرد.

منبع:مشرق

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پروژه | آمریکا | بازسازی | آمریکایی | پسا داعش | سود میلیاردی | عملیات آزادسازی موصل | بازسازی موصل

عکس ، سود میلیاردی آمریکایی‌ها از حمله هوایی به موصل+ منتظر قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری با ۷ شرکت آمریکایی باشید

عکس ، سود میلیاردی آمریکایی‌ها از حمله هوایی به موصل+ منتظر قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری با ۷ شرکت آمریکایی باشید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog