قبرستان دستگاه برگزاری انتخابات ستاد انتخابات

قبرستان: دستگاه برگزاری انتخابات ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 96 حوزه های اجرایی فرماندار قوچان

گت بلاگز فرهنگی هنری بررسی ظرفیت‌ها، آثار تاریخی و امکانات استان فارس در «سروستان»

برنامه شب گذشته «سروستان» با حضور نماینده‌های مردم مرودشت، لارستان، نی‌ریز و استهبان روی آنتن شبکه «شما» رفت.

بررسی ظرفیت‌ها، آثار تاریخی و امکانات استان فارس در «سروستان»

به گزارش حوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ برنامه شب گذشته «سروستان» با حضور نماینده های مردم مرودشت، لارستان، نی ریز و استهبان روی آنتن شبکه «شما» رفت. محمد مهدی برومندی نماینده مردم مرودشت با حضور در این برنامه گفت: جمع زیادی از مردم فارس در روستاها زندگی می کنند و می توان گفت که مردم روستاها با زلزله خشکسالی دست و پنجه نرم می کنند و امروز 650 روستای استان فارس آب رسانی می شود.
امروز آب چند استان به جهت کم آبی قطع شده است و 10 میلیون مترمکعب آب در سال های گذشته در بخش های متفاوت مورد استفاده قرار گرفته است.

عبارات مهم : برنامه

در استان به علت خشکسالی شرایط بسیار مشکل داریم و امسال هم بر خلاف بارندگی هایی که صورت گرفت، ما نتوانستیم منابعمان را به طور کامل تأمین کنیم و مردم این شهرستان ها جهت کسب درآمد دچار مسئله هستند.
اعتبارات به استان هم اکنون در حال تزریق شدن است و در این راستا شورای عالی آب کشور نیز تصمیم هایی می گیرد. ما در این روند باید چند کار اساسی انجام دهیم که یکی از آن ها کم کردن مصرف آب به خاص در بخش کشاورزی است.
یکی از ظرفیت های خوب استان فارس گردشگری است آیا که فارس دومین مقبره اهل بیت (ع) را دارد. این استان همچنین 4 هزار از آثار تاریخی ثبت جهانی را در درون خود دارد و از این جهت باید هر چه زیاد به ظرفیت های گردشگری این استان توجه کند.
در ادامه برنامه «سروستان» جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان اظهار کرد: با وجود ظرفیت های خوبی که در استان وجود دارد ولی عزیزان ما همچنان با مسئله کم آبی رو به رو هستند و از مواردی مانند راه های روستایی کماکان زحمت می بریم. با آموزش به بومیان و مردم محلی در بخش هایی مانند صنایع دستی که می تواند بااهمیت ترین بخش درآمدزایی مردم دِه باشد، امکان برداشتن گام های موثری در زمینه اشتغال وجود دارد.
در ادامه برنامه «سروستان» شبکه «شما» تصریح کرد: روستاها علی رغم ظرفیت های بسیاری که در حوزه گردشگری وجود دارد، در زمینه تولید به شرایط مطلوبی نرسیده اند و حتی بعضی روستاهایی که 700 خانواده در آن ها ساکن هستند، گاهش از آب شرب هم محروم هستند.
به عنوان نمونه ما روستایی داریم که می تواند به علت منابع معدنی می تواند یک بخش صنعتی باشد ولی از چنین امکانی، محروم هست. من حتی در شهرستان نی ریز روستایی را می شناسم که هنگامی که بارندگی صورت می گیرد، معلم نمی تواند خود را به کلاس درس برساند.
فارس یک استان منحصر به فرد هست. بیش از 4 هزار اثر تاریخی در استان فارس وجود دارد که هر کدام به تنهایی می تواند یک وقت جهت مردم آنجا ایجاد کند.
به طور یقین بسیاری از کشورها کشور عزیزمان ایران را به نام شیراز، سعدی و حافظ می شناسند. کشور عزیزمان ایران همچنین در بین کشورهای هم جوار در بحث سلامت به یک قطب مهم تبدیل شده است است و بزرگ ترین انجیرستان دیم دنیا در استان فارس وجود دارد و می توان گفت که استان فارس در تمامی زمینه ها سرآمد هست. خوشبختانه امسال بعد از خشکسالی های پیاپی، با چندینه بارندگی توانستیم شاهد پر شدن 43 میلیون لیتر در یکی از سدهای استان فارس باشیم.
در بخش دیگری از برنامه «سروستان» سامان تاج گردون مدیر شرکت مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در گفت وگویی تلفنی یادآور شد: دغدغه های استان فارس در بخش هایی مانند کم آبی، صنعت و پزشکی ضرورت توجه به این بخش ها را روشن می کند. ما در جهت برنامه ریزی در استان ها همواره تطبیق دادن مباحث با شاخص های برنامه ششم توسعه را مدنظر داشته ایم.
اتفاق بزرگی که ملت کشور عزیزمان ایران در انتخابات ریاست جمهوری و با رهنمودهای مقام معظم رهبری رقم زد، باعث شد همبستگی جهت انجام دادن کارها خیلی زیاد شود. ما در سال 1395 با همین رویکرد راهکارهایی را در حوزه های مورد نظر اجرا کردیم و به نتیجه رسیدیم البته به دنبال توسعه پایدار هستیم و در پیگیری برنامه ها، توسعه اقتصادی در تمامی بخش ها را مورد توجه قرار می دهیم.
اين برنامه به تهيه كنندگی مهدي خدايی و با اجرايی ناصرخيرخواه سه شنبه ها ساعت ٢٢ روي آنتن مي رود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: برنامه | خشکسالی | بارندگی | استان فارس | برنامه ریزی | شبکه شما | استان فارس | لارستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog