قبرستان دستگاه برگزاری انتخابات ستاد انتخابات

قبرستان: دستگاه برگزاری انتخابات ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 96 حوزه های اجرایی فرماندار قوچان

گت بلاگز اخبار بین الملل نخست‌وزیر کانادا از موضع حقوق‌بشری علیه عربستان کوتاه نیامد

همزمان با اوج گرفتن تنش‌ها میان کانادا و عربستان بر سر پرسشها حقوق بشری و ترساندن ریاض به اتخاذ تدابیر تنبیهی،‌ نخست وزیر کانادا بر مواضع کشورش تاکید کرد و کوتا

نخست‌وزیر کانادا از موضع حقوق‌بشری علیه عربستان کوتاه نیامد

نخست وزیر کانادا از موضع حقوق بشری علیه عربستان کوتاه نیامد

عبارات مهم : کانادا

همزمان با اوج گرفتن تنش ها میان کانادا و عربستان بر سر پرسشها حقوق بشری و ترساندن ریاض به اتخاذ تدابیر تنبیهی، نخست وزیر کانادا بر مواضع کشورش تاکید کرد و کوتاه نیامد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا حاضر نشد تا بابت زیر پرسش بردن اوضاع حقوق بشری عربستان عذرخواهی کند. پیش از آن ریاض اعلام کرد تدابیر تنبیهی بیشتری علیه اوتاوا بابت انتقاداتش از پادشاهی آل سعود در نظر گرفته است.

تنش ها از روز دوشنبه زمانی که ریاض سفیر کانادا را اخراج کرد، فرستاده خود را فرا خواند و تمام روابط تجاری و سرمایه گذاری تازه را به حالت تعلیق درآورد، به شدت اوج رفت.

نخست‌وزیر کانادا از موضع حقوق‌بشری علیه عربستان کوتاه نیامد

ریاض همچنین می گوید هزاران دانشجوی سعودی را که در کانادا مشغول تحصیل هستند به سایر کشورها انتقال یافته می کند. همچنین خطوط هواپیمایی دولتی عربستان پروازها به سمت تورنتو را متوقف کرده هست. پادشاهی آل سعود از اوتاوا بابت اینکه علنا سرکوب فعالان حقوق بشری در عربستان سعودی را مورد نقد قرار داده هست، خشمگین است ولی جاستین ترودو قاطعانه بر موضع خود اصرار کرد.

نخست وزیر کانادا گفت کانادا همواره قاطع و واضح در ملأعام و محافل شخصی راجع به حقوق بشر صحبت خواهد کرد. ما مایل نیستیم تا روابط ضعیفی با عربستان داشته باشیم. اوتاوا می داند که ریاض در رابطه با حقوق بشر پیشرفت کرده هست. در همین حال کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا روز سه شنبه با همتای عربستانی خود گفت وگویی طولانی جهت حل این مناقشه داشته است و مذاکرات دیپلماتیک ادامه دارد.

همزمان با اوج گرفتن تنش‌ها میان کانادا و عربستان بر سر پرسشها حقوق بشری و ترساندن ریاض به اتخاذ تدابیر تنبیهی،‌ نخست وزیر کانادا بر مواضع کشورش تاکید کرد و کوتا

رسانه دولتی عربستان روز چهارشنبه همچنین اعلام کرد: این پادشاهی تمامی برنامه های درمانی در کانادا را به حالت تعلیق درآورده است و در حال انتقال تمام بیماران عربستانی از کانادا به سایر کشورهاست.

واژه های کلیدی: کانادا | عربستان | عربستانی | عربستان سعودی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog