قبرستان دستگاه برگزاری انتخابات ستاد انتخابات

قبرستان: دستگاه برگزاری انتخابات ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 96 حوزه های اجرایی فرماندار قوچان

گت بلاگز اجتماعی نارضایتی والدین در ازدواج را با صبر برطرف کنیم

در صورت نارضایتی والدین با ازدواج دختر و پسر، سایه این مخالفت همواره بر سر زندگی آن‌ها باقی می‌ماند.

نارضایتی والدین در ازدواج را با صبر برطرف کنیم

احمدرضا کاوه روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانوادهگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به ازدواج هایی که با مخالفت های شدید خانواده ها شروع می شود، اظهار داشت: امروزه فضای سنتی ازدواج تا حد زیادی عوض کردن کرده و جوانان ترجیح می دهند خود انتخابگر باشند، ولی به علت پابرجا ماندن بسیاری از سنت ها در خانواده های ایرانی هنوز هم رضایت والدین دختر و پسر جزء ارکان مهم ازدواج است.
این روان شناس در ادامه بیان کرد: والدین نباید حرف اول و آخر را جهت ازدواج دختر یا پسر خود بزنند بلکه باید با نقش حامی آن ها را در تصمیم گیری هایشان راهنمایی کنند.

عبارات مهم : ازدواج

وی با اشاره به پرسشها ازدواج هایی که با مخالفت والدین شروع می شود، افزود: در این حالت دختر و پسر از هیچ پشتیبانی بهره نمی برند و در صورت بروز هرگونه مسئله اقتصادی یا اجتماعی نمی توانند روی کمک خانواده های خود حساب کنند.
کاوه با اشاره به راهکار خود تصریح کرد: تهدید، پرخاشگری و دعوای دختر و پسر هیچ نتیجه ای جز مخالفت زیاد والدین در پی ندارد و فقط مخالفت آن ها را شدت یافتن می کند. بنابراین زیاد تلاش کنید در سکوت و آرامش ماجرا را پیش ببرید تا نظر مثبت آن ها را به سوی خود جلب کنید.
این روان شناس در ادامه گفت: بهتر است راجع به شخص مورد نظرتان به والدین اطلاعاتی دهید و آنان را ترغیب کنید که فرد را ببینند. دیده ها با شنیده ها متفاوت هست، ممکن است آن ها تصور کلی راجع به فردی داشته باشند، ولی زمانی که او را می بینند شرایط متفاوت می شود.
وی در آخر اذعان داشت: اگر انتخابی خارج از رضایت والدین انجام دادید، تا آخر مسئولیت انتخابتان را بر عهده بگیرید و بهای آن را بپردازید و در صورتی که دعوایی بین شما پیش آمد بر سر هم منت نگذارید.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ازدواج | والدین | خانواده | نارضایتی والدین | ازدواج | تهدید و پرخاشگری | خانواده های ایرانی | انتخاب مناسب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog